Закрити    

  DEVELOR UKRAINE
  Київ, Рейтарська, 21/13

  Показати усі контакти
  Зв'яжіться з нами    
  • Мислення та світогляд
  • Лідерство та менеджмент
  • Обслуговування клієнтів, продажі та переговори
  • Продуктивність та комунікація
  • Тімбілдинг та співпраця
  • Оцінка та діагностика
  • HR консалтинг та коучинг
  • Всі послуги
  Аудиторний тренінг

  Самомотивація

  Аудиторний тренінг

  Мислення зростання

  Аудиторний тренінг

  Лідерська сміливість

  Аудиторний тренінг

  Лідер кризових часів

  Аудиторний тренінг

  Лідерська хоробрість

  Індивідуальна діагностика

  Зворотний зв’язок 360°

  Аудиторний тренінг

  Управління змінами

  Аудиторний тренінг

  Резильєнтність

  Аудиторний тренінг

  Самомотивація

  Аудиторний тренінг

  Усвідомлена комунікація

  Індивідуальна діагностика

  Insights Discovery. Персональна ефективність

  Індивідуальна діагностика

  Центр Розвитку

  Індивідуальна діагностика

  Центр Оцінювання

  Індивідуальна діагностика

  Зворотний зв’язок 360°

  Знайдено в Послуги та рішення

  • Будь ласка, введіть принаймні 3 символи аби розпочати пошук рішень
  Переглянути всі послуги

  Знайдено в Ресурсах

  • Будь ласка, введіть принаймні 3 символи аби розпочати пошук матеріалів
  Перегляньте усі ресурси

  Авторка — Маріанна Хоніна, керуюча партнерка і бізнес-тренерка DEVELOR UKRAINE.

  «Вік живи — вік учись» — сьогодні вже не просто народна мудрість. Це своєрідний must do сучасного світу: щоб бути на коні, потрібно постійно навчатись та розвиватись. Саме тому ми відвідуємо різноманітні конференції, майстер-класи, лекції та тренінги — за власною ініціативою або на вимогу роботодавця. Але що як усе це не працює?

  Здавалося б — із сучасної жаги до навчання можна тільки радіти. Однак ми у сфері корпоративного навчання вже понад 10 років і знаємо, що самі собою тренінги не працюють. Страшна статистика каже, що лише 15% учасників використовують отримані знання на практиці, 70% — пробують та кидають, а ще 15% — навіть і не пробують.

  Проблема у тому, що ми чомусь очікуємо від тренінгу швидких результатів та див. Але магії, на жаль, не існує. Ніхто не качає кубики пресу, просто один раз прийшовши у тренажерний зал — потрібно регулярно докладати зусиль, правильно харчуватися та дотримуватися розпорядку дня. Так само і з навчанням — потрібно самостійно працювати над своїм розвитком до, під час та після навчального заходу.

  Поставте собі ціль

  Американський вчений Малкольм Ноулз сформулював принципи навчання дорослих, що значно відрізняються від принципів навчання дітей. Один із ключових — мотивація. Якщо дітей можна примусити навчатись, то дорослих можна навчити, тільки якщо вони вмотивовані, тобто самі цього хочуть. Недарма кажуть: «Ви можете привести ішака до струмка. Але ви не можете змусити його пити».

  Тому найперше, що ви маєте зробити, — це поставити собі ціль. Знайдіть відповідь на питання: «Що мені болить і що я можу вилікувати тренінгом? Які проблеми та складнощі я хочу вирішити, які аспекти свого професійного життя покращити? Яких знань та навичок мені не вистачає?». Якщо ви не відчуваєте бажання вчитись і не маєте мотивації використовувати нові знання, то на тренінг можете навіть не йти.

  Плануйте з керівництвом

  Звісно, ми не завжди можемо сформулювати для себе чітку мету, але завжди можемо звернутися по допомогу, в першу чергу до керівника. Зверніться до нього / неї, щоб зрозуміти, в якому напрямку вам слід розвиватися. Разом знайдіть відповіді на такі питання:

  • яким ви уявляєте свій кар’єрний розвиток та чого ви хочете досягти;
  • які компетенції можуть знадобитися на вашому кар’єрному шляху;
  • яких знань та навичок вам зараз не вистачає;
  • який зворотний зв’язок вам дають керівник та колеги;
  • які є доступні інструменти розвитку для цих відсутніх компетенцій та наскільки вони ефективні;
  • які інструменти розвитку ви будете використовувати протягом року;
  • коли та як часто керівник буде давати вам зворотний зв’язок щодо вашого прогресу.

  Керуйте процесом

  Отже, у вас є мета та зворотний зв’язок від керівника. Можливо, ви вже навіть обрали для себе програму навчання. Як тепер ефективно підготуватися до тренінгу, щоб навчання було максимально продуктивним та корисним?

  1. Перш за все, погодьтеся, що вам потрібні практичні знання, підказки та фішки, а не просто теорія і термінологія. Тому перед тренінгом виконайте «домашнє завдання», щоб дорогоцінний час використовувати саме у ваших цілях: прочитайте програму, загугліть основні поняття та терміни, подивіться відповідні відео на YouTube.

  2. Також напишіть собі список конкретних очікувань від тренінгу:

  • що хочете дізнатися;
  • які конкретні питання маєте;
  • чого хочете навчитись.

  3. Повідомте тренера про свої очікування та беріть від тренінгу по максимуму. Активно ставте запитання і ніколи не соромтеся та не переживайте, що вони можуть здатися нерозумними чи непрофесійними. Найбільш нерозумне запитання — незадане!

  4. Робіть нотатки: чим більше — тим краще. Обов’язково записуйте все у блокнот, робіть нотатки в телефоні, фотографуйте слайди, записуйте аудіо. Та зберігайте у спеціальній папці чи окремому записнику, щоб їх завжди було легко знайти.

  5. Наприкінці тренінгу дайте собі дуже чіткі й конкретні зобов’язання-обіцянки:

  • що хочете спробувати зробити по-новому в наступні 2 тижні;
  • які інструменти плануєте взяти в роботу;
  • що, навпаки, тепер збираєтесь перестати робити.

  Закріпіть знання на практиці

  Період «напіврозпаду» знань, отриманих на тренінгу, складає 2 тижні. Протягом цього часу потрібно використати хоч щось, інакше все забудеться, а весь час та гроші підуть намарно. Тому потрібно усвідомлено сфокусувати свої зусилля саме на практичному застосуванні нової інформації:

  • проаналізуйте свої очікування від тренінгу та зобов’язання, які ви написали після нього (що ви прагнули отримати і що отримали в результаті);
  • оберіть пріоритетні напрямки для практичного застосування (не працюйте над усім одразу — беріть у роботу перший пріоритет);
  • пропишіть, коли, як і що конкретно будете робити, хто буде вам допомагати, а хто —  надавати зворотний зв’язок.

  Як і в спорті, тут дуже важливо усвідомити, що один підхід до снаряда не враховується. Необхідно щонайменше тричі спробувати певну фішку чи інструмент. Спершу це може бути незручно, важко і подовжувати час виконання роботи. Але з часом ви призвичаїтесь і відчуєте на собі позитивний вплив нової звички. А коли впораєтесь із першим пріоритетом — можете братись за другий.

  Що у результаті?

  Принципи тренування м’язів у тренажерному залі дуже схожі на тренування мозку та навичок.

  1. Щоб мати прес кубиками, недостатньо просто прийти у зал. Так, там є тренер, який пояснить, як і що робити, але він за вас прес не накачає. Так, там є й інші «студенти», на яких можна дивитися, але від цього спостерігання у вас також прес не з’явиться — вам потрібно самостійно займатись та робити вправи. Так і в навчанні. Тільки зусилля з вашого боку дадуть результат.

  2. Ви можете прийти до тренажерного залу та зробити 100500 присідань за раз, але бажаного результату не буде. Щоб отримати гарну фігуру, вам слід приходити у спортзал систематично — 3-4 рази на тиждень на 45-60 хвилин та робити по 2-3 підходи до кожного тренажера. Так само формуються і м’язи ваших знань та навичок — слід докладати систематичних зусиль протягом довгого часу, і лише тоді буде результат. Важливо не жити новим життям з понеділка, а кожного дня прикладати хоча б на 1% більше зусиль.

  3. Якщо в якийсь момент вам здалося, що ви молодець, бо вам вже не складно піднімати цю вагу на тренажері, це означає, що потрібно збільшити вагу і продовжувати, інакше не буде прогресу. Якщо вам легко, якщо вам не боляче, якщо ви не «пітнієте» — ви не розвиваєтесь. Але вагу слід збільшувати тільки на одну поділку за раз, так само і в навчанні. Постійно ускладнюйте собі завдання, але лише на один рівень за раз.

  Таким чином маленькими кроками ви досягнете неабияких змін у своїх знаннях, навичках та особливо у результатах. Натхнення вам, сил та нових перемог!

  Написано спеціально для Happy Monday

  Гайд з управління гібридними командами

  Завантажте безкоштовну електронну книгу, що допоможе вашій команді бути максимально ефективними
  при змішаному форматі роботи.