Давайте відверто, мало хто любить писати емейли, визначати пріоритетність задач та думати «Що мені приготувати на обід?». Іноді здається, що це марна трата часу, який можна було б витратити на важливіші завдання.
Хочемо ми того чи ні, але рутинні завдання — важлива частина нашого життя. Незалежно від того, що вам потрібно (але зауважимо, що собаку він не вигуляє та дитину не нагодує), інструмент ШІ, може вам допомогти. Однак спочатку вам потрібно навчитися правильно писати запити в ChatGPT, щоб отримувати потрібні вам відповіді.
Ось 5 порад щодо ефективного використання ChatGPT:
1️⃣ Стережіться плагіату
ШІ не копіює та не вставляє готові роботи, але він може ненавмисно використовувати захищений авторським правом матеріал або створювати дуже схожі копії. А в деяких сферах розповсюдження такого контенту може заплямувати вашу репутацію або призвести до юридичної відповідальності.
2️⃣ Розумійте обмеження ChatGTP
ChatGTP — це модель на основі тексту. Хоча чат-бот із ШІ може допомогти з певними завданнями, проте існують і інші програмні забезпечення, які можуть краще та швидше впоратись зі специфічними завданнями, ніж ШІ. Тож не забуваємо про чудодійну силу Google й не покладаємось тільки на ШІ.
3️⃣ Пам’ятайте про упередження
Моделі штучного інтелекту генерують відповіді на основі наборів даних, а OpenAI розробив ChatGTP, щоб передбачати задані шаблони, а не розуміти значення чи висловлювати думку. Він може відтворювати гендерні, расові та культурні упередження, отримані зі свого набору даних, тому завжди перевіряйте, чи відображають відповіді відповідний мовний і культурний контекст.
4️⃣ Зверніться до джерела
Якщо ви сумніваєтесь, запитайте ChatGTP, яка додаткова інформація йому потрібна для відповіді на конкретну ситуацію. Наприклад, якщо ви HR, якому потрібно відмовити кандидату, запитайте: «Яка інформація вам потрібна від мене, щоб написати лист про відмову кандидату на [вставити посаду]?» Потім ви можете зібрати потрібну інформацію та передати ШІ, щоб отримати відповідь.
5️⃣ Пробуйте знову і знову
Не менш важливо, що чат-бот може не дати вам найкращу відповідь із першої спроби. Ви можете попросити змінити його початкову відповідь та додавати нову інформацію. Пам’ятайте, що ШІ вчиться разом зі своїми користувачами. Чим більше ви з ним «граєтесь» та даєте йому різну інформацію, тим ймовірніше, що наступного разу він видаватиме вам потрібну інформацію ледве не з першого разу.
Якщо ви навчитеся писати ефективні запити в ChatGTP, ви зможете швидко залучати свого віртуального помічника. Використовуйте його, щоби бути більш продуктивними та ефективним, витрачаючи менше часу на рутинні задачки.
❗️Важливо! ChatGTP може робити граматичні помилки та надавати неточну інформацію. Використовуйте його як додатковий інструмент, а не як панацею для всього.
P. S. також можна підвищити продуктивність, використовуючи теорію потоку.
Гайд з управління гібридними командами
Завантажте безкоштовну електронну книгу, що допоможе вашій команді бути максимально ефективними
при змішаному форматі роботи.