Вам може здаватися, що ви не варті підвищення. Або ви просто боїтеся відмови. Або – не готові брати більше відповідальності.
Ви маєте право відчувати що завгодно, але якщо все-таки думки про підвищення приходять у вашу світлу голову, ця стаття саме для вас.
Які часи, такі й рішення.
Зараз ми можемо відчувати, що рівень життя змінюється з підвищенням цін на продукти, тарифи, житло. І це цілком нормально, якщо ваша купівельна спроможність зменшилася, а ви – прийшли до керівника з конструктивною розмовою.
Думки українського керівника у 2024 році
◼️ Як знайти людину на посаду, яка дасть мені 100% результат?
◼️ У мене немає часу і грошей на помилки. На жаль.
◼️ Я готовий платити більше, щоб зацікавити справді талановиту людину.
◼️ У нас залишилися професіонали чи всі виїхали?
Керівники ніколи не хотіли підвищувати ЗП без причин, а зараз – тим більше. Тому, перед розмовою радимо пройтися пунктами, про які – далі.
1️⃣ Оперуйте цифрами.
За якими показниками можна оцінити ефективність вашої роботи? Якщо маєте статистику, яка підтвердить ваші досягнення, перевиконані KPI, можна переходити до наступного пункту.
2️⃣ Проявіть ініціативу
За що вам мають платити більше? Що отримає компанія, якщо ви запропонуєте нове рішення і візьмете на себе відповідальність втілити його? Пропишіть усе, що ви можете запропонувати і чому це корисно для керівника.
3️⃣ Дізнайтеся середню ринкову ЗП
Тут зрозуміло, що ви не можете отримувати менше. Але якщо раптом так сталося, то повідомте про це екологічно.
Замість:
Господи, та ви мене обманювали, виходить? Всі нормальні компанії платять 100500 гривень, а ледве зводжу кінці з кінцями!!!
Скажіть так:
Я проаналізував ринок і виявив, що середня ринкова ЗП на моїй посаді у нашому регіоні – 100500 гривень. Я отримую на 20% менше, а роблю навіть більше, ніж написано у моїй посадовій інструкції.
4️⃣ Проаналізуйте спектр завдань
Ви справді виконуєте більше, ніж обговорювали з керівником на початку роботи? Чи принесло це якісь результати?
Можливо, ви прийдете до того, що можна було б звільнити вас від завдань, які не приносять ніякої користі. І ви матимете час на ініціативу, за яку справді можна отримати підвищення.
5️⃣ Виберіть правильний момент
Якщо компанією пройшла хвиля скорочень або вона отримала багато збитків, то навряд чи це слушний час, аби просити про підвищення.
Також не радимо заводити серйозну розмову, коли бачите, що керівник на неї не налаштований: після складного робочого дня, на корпоративі, у черзі по каву.
Red flags, коли просите про підвищення:
🔺 Сльози
🔺 Шмарклі
🔺 Натяки
🔺 Скандали
🔺 Шантаж
✨ Сміливі завжди мають щастя!
Не бійтеся говорити про підвищення — навіть якщо результат не буде миттєвим. Хороший керівник точно оцінить вашу ініціативу. Це не лише крок до більшої зарплати, а й спосіб показати готовність до розвитку.
Гайд з управління гібридними командами
Завантажте безкоштовну електронну книгу, що допоможе вашій команді бути максимально ефективними
при змішаному форматі роботи.