Закрити
 Закрити

Develor Ukraine

  Показати усі контакти
  Гарячі пропозиції
  Magazine  

  Рекомендовані статті

  Блог

  Гейміфікація та ігрове навчання: у чому різниця та як використовувати?

  Якщо ви колись замислювалися про додавання елементів ігрового процесу до навчання та корпоративної освіти, то, напевно, стикалися з двома концепціями: гейміфікація та ігрове навчання (game-based learning). На перший погляд, ці два терміни можуть здатися взаємозамінними, але це не так. Що таке ігрове навчання? Ігрове навчання передбачає цілеспрямоване створення ігор для досягнення навчальних цілей. Ядром ігрового навчання […]
  Дізнайтеся більше в блозі

  Знайдено в Послуги та рішення

  • Будь ласка, введіть принаймні 3 символи аби розпочати пошук рішень
  Переглянути всі послуги

  Знайдено в Ресурсах

  • Будь ласка, введіть принаймні 3 символи аби розпочати пошук матеріалів
  Перегляньте усі ресурси
    Зв'яжіться з нами

  Ми йдемо по життю, думаючи, що відпочили, тому що виспалися, але насправді ми не зважаємо на інші види відпочинку, які нам конче потрібні. Результатом є культура високопродуктивних, хронічно втомлених і хронічно вигорілих людей.

  Ми страждаємо від дефіциту відпочинку, тому що не розуміємо справжньої його сили.

  Відпочинок повинен дорівнювати відновленню в семи ключових сферах вашого життя.

  Перший вид відпочинку, який нам потрібен, – це фізичний відпочинок, який може бути пасивним або активним. Пасивний фізичний відпочинок включає сон (нічний і денний), тоді як активний фізичний відпочинок означає відновлювальні заходи, такі як йога, розтяжка та масаж, які допомагають покращити кровообіг і гнучкість тіла.

  Другий вид відпочинку — розумовий відпочинок. Чи знаєте ви колегу, який щодня починає роботу з величезної чашки кави? Він часто дратівливий, забудькуватий, і йому важко зосередитися на роботі. Коли він лягає спати вночі, йому часто важко вимкнути свій мозок, оскільки він продовжує прокручувати в голові розмови, які трапились вдень. І незважаючи на те, що він спав сім-вісім годин, він прокидається з відчуттям, ніби ніколи не лягав спати. У нього дефіцит розумового відпочинку.

  Хороша новина полягає в тому, що вам не потрібно кидати роботу або йти у відпустку, щоб виправити це. Плануйте короткі перерви кожні дві години протягом робочого дня; ці перерви мають нагадати вам сповільнитися. Ви також можете тримати блокнот біля ліжка, щоб записувати будь-які надокучливі думки, які не дають вам спати.

  Третій вид відпочинку, який нам потрібен, — це сенсорний відпочинок. Яскраве світло, екрани комп’ютерів, фоновий шум і численні розмови — чи то в офісі, чи під час дзвінків у Zoom — можуть викликати перевантаження наших органів чуття. Цьому можна протидіяти дуже простими рутинами, як от заплющити очі на хвилину в середині дня, а також навмисно відключивши електроніку в кінці кожного дня. Навмисні моменти сенсорної депривації можуть почати знищувати шкоду, завдану надто стимулюючим світом.

  Четвертий вид відпочинку — творчий відпочинок. Цей вид відпочинку особливо важливий для тих, кому доводиться вирішувати проблеми або вигадувати нові ідеї. Творчий відпочинок пробуджує в кожному з нас трепет і подив. Ви пам’ятаєте, коли вперше побачили Великий Каньйон, океан чи водоспад? Дозволяючи собі насолоджуватися красою надворі — навіть у місцевому парку чи на задньому дворі — ви забезпечуєте собі творчий відпочинок.

  Але творчий відпочинок – це не лише про природу, але й про насолоду творами мистецтва. Перетворіть свій робочий простір у місце натхнення, додавши зображення місць, які ви любите, і твори мистецтва, які вас зворушують. Ви не можете витрачати 40 годин на тиждень, безладному та «сіро-рутинному» середовищі і очікувати, що ви будете горіти чим-небудь, а тим більше придумувати інноваційні ідеї.

  Тепер давайте подивимося на іншу людину — друга, якого всі вважають найприємнішою людиною, яку вони коли-небудь зустрічали. Це людина, від якої всі залежать, до якої ви б подзвонили, якщо б вам знадобилася послуга, тому що навіть якщо вони не хочуть цього робити, ви знаєте, що вони радше неохоче скажуть «так», ніж скажуть правду і відмовляться. Але коли ця людина одна, вона відчуває себе неоціненною і так, ніби всі інші користуються нею.

  Цій людині потрібен емоційний відпочинок, а це означає час і простір, щоб вільно висловлювати свої почуття припинити турбуватися про те, щоб задовольняти всіх навколо. Емоційний відпочинок також вимагає сміливості, щоб бути справжнім. Емоційно відпочила людина може відповісти на питання «Як справи сьогодні?» правдивим «я не в порядку» і поділитися своїми переживаннями та проблемами, про які раніше б змовчала.

  Якщо вам потрібен емоційний відпочинок, ймовірно, у вас також є дефіцит соціального відпочинку. Це відбувається, коли ми не можемо відрізнити ті стосунки, які нас оживляють, від тих, які нас виснажують. Щоб відчувати більше соціального відпочинку, оточіть себе позитивними та приємними вам людьми. Навіть якщо ваші взаємодії відбуваються віртуально, ви можете отримати приємнішу розмову, увімкнувши камеру та зосередившись на тому, з ким ви розмовляєте.

  Останнім типом відпочинку є духовний відпочинок, який є здатністю об’єднатися поза фізичним і розумовим і відчути глибу приналежність, любов, прийняття та важливість. Щоб отримати це, займіться чимось більшим, ніж ви самі, і додайте молитву, медитацію або участь у активностях спільноти до свого щоденного розпорядку.

  Як бачите, сам по собі сон не може відновити нас до такої міри, щоб ми відчували, що відпочили. Тож настав час зосередитися на тому, щоб отримати правильний вид відпочинку, який нам потрібен.

  Джерело

  Гайд з управління гібридними командами

  Завантажте безкоштовну електронну книгу, що допоможе вашій команді бути максимально ефективними
  при змішаному форматі роботи.

   Супутні матеріали