Закрити    

    DEVELOR UKRAINE
    Київ, Рейтарська, 21/13

    Показати усі контакти
    Зв'яжіться з нами    
    • Мислення та світогляд
    • Лідерство та менеджмент
    • Обслуговування клієнтів, продажі та переговори
    • Продуктивність та комунікація
    • Тімбілдинг та співпраця
    • Оцінка та діагностика
    • HR консалтинг та коучинг
    • Всі послуги
    Аудиторний тренінг

    Самомотивація

    Аудиторний тренінг

    Мислення зростання

    Аудиторний тренінг

    Лідерська сміливість

    Аудиторний тренінг

    Лідер кризових часів

    Аудиторний тренінг

    Лідерська хоробрість

    Індивідуальна діагностика

    Зворотний зв’язок 360°

    Аудиторний тренінг

    Управління змінами

    Аудиторний тренінг

    Резильєнтність

    Аудиторний тренінг

    Самомотивація

    Аудиторний тренінг

    Усвідомлена комунікація

    Індивідуальна діагностика

    Insights Discovery. Персональна ефективність

    Індивідуальна діагностика

    Центр Розвитку

    Індивідуальна діагностика

    Центр Оцінювання

    Індивідуальна діагностика

    Зворотний зв’язок 360°

    Знайдено в Послуги та рішення

    • Будь ласка, введіть принаймні 3 символи аби розпочати пошук рішень
    Переглянути всі послуги

    Знайдено в Ресурсах

    • Будь ласка, введіть принаймні 3 символи аби розпочати пошук матеріалів
    Перегляньте усі ресурси

    Авторка — Оксана Юрикстарша бізнес-тренерка, консультантка та коучиня DEVELOR UKRAINE.

    Ми живемо у нестабільному та перенасиченому інформацією світі, в якому єдиним стабільним елементом є зміни. Рівень турбулентності у різних галузях економіки невпинно зростає, рівень передбачуваності знижується, а ймовірність віднайти «найправильніше» рішення прямує до нуля. Сучасні часи вимагають від бізнесу швидкої адаптації до нових викликів і очікувань.

    Як діяти лідеру у ситуаціях, коли старі схеми прогнозування та управління вже не встигають забезпечувати прийняття зважених рішень? Ситуація вкрай потребує Agile-керівництва, оскільки сталі методи недостатньо жваві, щоб справлятися з сучасними проблемами.

    Що таке Agile?

    Американський вчений та трейдер Насим Талеб у своїй книзі «Антикрихкість: речі, які стають кращими через безлад» звернув увагу на те, що живі системи пристосовуються до складних змін за допомогою пильної уваги до того, що відбувається, оперативного зворотного зв’язку та «прилаштованої» взаємодії з навколишнім світом.

    Agility [гнучкість, адаптивність] по своїй суті означає швидке реагування на зворотний зв’язок.

    Якщо використати цей спосіб ефективного виживання для організації, поради будуть наступні: потрібно мати якісний контакт зі співробітниками різних рівнів і всіма залученими до бізнесу сторонами. Це і буде Agile-підхід, який було започатковано в IT-індустрії та який набуває популярності вже майже в багатьох галузях.

    Про ефективне Agile лідерство

    Першими зворотний зв’язок від клієнтів, ринку, реакцію конкурентів чують як раз працівники вашої команди, які знаходяться на передовій, контактуючи з вашими цільовими аудиторіями день у день.

    Це основна підвалина Agile лідерства: ваш працівник чує більше і знає краще, як реагують клієнти, що їм подобається, а що вимагає доопрацювання. Саме тому Agility досягається завдяки лідерству, розподіленому по всій компанії.

    Agile-лідер створює контекст, в якому величні речі відбуваються без його прямого втручання. Він(вона) має поступитись роллю героя на користь співробітників та членів команди. Залишити сцену та присвятити себе режисурі: свідомо формувати ефективне середовище, в якому працюють команди.

    Для того, щоб децентралізація управління в компанії відбулася і стала ефективною, головному керівникові потрібно із лідера-командира трансформуватися у лідера-садівника. Стати тим, хто помічає і зрощує таланти, формує умови для розвитку людей, компанії та бізнесу в цілому. За своєю сутністю, синонім терміну «Agile лідер» — це уможливлювач.

    Три умови гнучкого лідерства

    1. Ставимо чіткі цілі

    Наявність чіткої та зрозумілої мети — основа компанії та команди. Гнучкий лідер налаштовує свою команду, збалансовує, синхронізує та вирівнює, стежачи за тим, щоб всі працювали заради досягнення однієї мети.

    Agile-лідерство – це здатність лідера вести за собою в широкому діапазоні обставин, особливо в нових, мінливих та неоднозначних ситуаціях.

    Лідер формує та транслює своє бачення, свої цінності, при цьому надаючи можливість іншим людям та командам знайти свій шлях до поставленої мети. Магія відбувається тоді, коли поєднується коригування, синхронізація та автономність.

    2. Формуємо структуру, виходячи з контексту

    Більшість людей впевнені, що структура — це не про Agile. На превеликий подив, перше, на що звертають увагу при знайомстві з Agile підходом і Agile лідерством, — це мінімум планування. Ну, якщо мінімум планування, тоді, виходить, пливемо за течією? Не зовсім!

    Agile лідерство не є синонімом інтуїтивного несистемного опікування легітимізованим хаосом, як може видатись на перший погляд. Маю особистий досвід і в якості клієнта, і як бізнес-консультантки, коли стикаюсь з погано організованими процесами в компаніях і чую гордий коментар до ситуації: «У нас тут все дуже креативно і незашорено, дуже Agile! Ми – проти жорстких правил!»

    Проте, саме структура та дисципліна є необхідними умовами. В рамках традиційного управління ми здебільшого описуємо структуру за допомогою організаційних схем і посадових інструкцій. В Agile-структурі визначаються ритуали, структура повноважень і способи оптимальної взаємодії в команді. Зверніть увагу, після створення нової структури або процедури має відбутися полегшення у роботі, зійти напруга. Структури створюються по ходу справи, де і коли це необхідно. Структура служить справі, цілям команди або організації, а не навпаки. Якщо після додавання нової структури продуктивність падає, це означає, що вона [структура] не є оптимальною. Намагайтеся звести бюрократію до мінімуму.

    В розрізі структури, Agility [гнучкість, адаптивність] полягає у швидкому реагуванні на внутрішній зворотний зв’язок щодо ефективності чинної моделі цієї структури: якщо можемо організуватись в інший продуктивніший спосіб, робімо це – вдосконалюймо нашу структуру і процеси.

    Фундаментальним блоком гнучкої організації є команда. Agile-лідер має відчувати динаміку командної роботи та вміти створювати високопродуктивні команди. Та, перш за все, важливо знати, що саме перетворює структурний підрозділ вашої компанії у команду. Найвлучніше визначення Agile-команди — група людей, які мають спільну мету і потребують взаємодії один з одним для досягнення цієї мети.

    3. Створюємо культуру

    Для високої продуктивності хорошій команді потрібна психологічна безпека та тепла атмосфера. Завдання Agile-лідера – створити таку культуру, де невдача так само природна, як і успіх. Покажіть людям, що поразка – це не страшно, і ви отримаєте перемоги! Дуже часто ми не досягаємо вершин, тому що боїмося впасти зі схилу під час підйому.

    В гнучкій організації основний лідер має побудувати культуру розширення прав та можливостей, довіри та відкритості, щоб люди могли зростати професійно та особисто. Культуру необхідно активно пропагувати особистим прикладом. Хоча, світогляд та культура, на перший погляд, здаються менш важливими, ніж інструменти та процеси, насправді, вони — потужна рухома сила трансформації.

    Одним з найважливіших елементів ефективної культури в команді й організації в цілому є відкритість до зворотного зв’язку в різних його варіаціях і напрямках: одноранговий зворотний зв’язок між колегами, уважність лідера до зворотного зв’язку від членів своєї команди та, звичайно ж, регулярний зворотний зв’язок від лідера членам своєї команди. І під зворотним зв’язком розуміємо не тільки розвивальний його компонент, а й вдячність і похвалу.

    Agile-лідерство – це не тільки для організацій, які пережили Agile трансформацію. Agile-лідерство сьогодні стосується кожного. Радимо не зволікати та впроваджувати його принципи вже зараз.

    Написано спеціально для gcr.ua

    Гайд з управління гібридними командами

    Завантажте безкоштовну електронну книгу, що допоможе вашій команді бути максимально ефективними
    при змішаному форматі роботи.


      Супутні матеріали