У багатьох випадках правильною відповіддю буде – використовувати інструменти асертивної комунікації. Вони дозволяють ефективно відстоювати свої інтереси, при цьому враховувати права та інтереси іншої сторони. Але чи означає це, що ми завжди маємо поводитися асертивно?
Ми вважаємо, що життя дещо складніше і вимагає від нас більшого, ніж просто бути асертивними. Але ми віримо в те, що це саме НАШ ВИБІР, чи спілкуватися асертивно, чи ні.
Застосування інструментів асертивної комунікації залежить від ситуації і навряд чи може називатися єдиною панацеєю. Однак, це може бути найкращим варіантом у складних ситуаціях. На цьому ми і акцентуємо свою увагу у нашому оновленому курсі, який покликаний підтримати вас як у внутрішніх, так і зовнішніх комунікаціях.

Основна частина тренінгу розкриває базові принципи асертивної комунікації, надає інсайти налаштувань нашого мислення (Еґо-стани), які лежать в основі вроджених та набутих моделей нашої поведінки. Мета курсу – навчити базовим технікам асертивної комунікації, які стануть у пригоді у щоденних ситуаціях при роботі з агресивними або пасивними моделями поведінки інших.
Друга частина тренінгу акцентує свою увагу на роботі в конкретних складних комунікативних випадках, використовуючи більш витончені та практичні методи та техніки.
По завершенню курсу учасники зможуть
- використовувати комунікативні навички, які дозволять бути якісними “передавачами” або “отримувачами” інформації, а також тими, хто вміє ставити запитання
- натренувати метод самоасертивності у своїй роботі
- формулювати свої потреби та очікування у чіткій, лаконічній та асертивній манері
- встановлювати партнерські відносини під час комунікації з іншими
- використовувати техніки асертивної комунікації у складних ситуаціях
Теми
1. Основи асертивності
- поняття та теоретична основа асертивної комунікації
- еґо-стани – налаштування мислення та їхні прояви у поведінці
- коли та навіщо бути асертивними
- основні принципи асертивної поведінки
2. Інструментарій для ведення комунікації у складних ситуаціях
- отримання та надання зворотного зв’язку
- вміння асертивно сказати “ні”
- надання та отримання поганих новин
- робота зі скаргами у асертивному руслі
- вирішення конфліктів у асертивній манері
3. Додаткові техніки асертивної комунікації