Тривожність, панічний страх, «Без мене все розвалиться, процеси зупиняться, компанія закриється, вазони в кабінеті засохнуть!!!»… Спонсор цього божевілля – відпустка керівника.
Знайомо? Але хочу вас заспокоїти, що ви не одні у своїй біді. Насправді «страх відпустки» — поширена проблема як серед досвідчених керівників, так і серед тих, хто тільки починає свій шлях у світі управління.
На жаль, не існує чарівної пігулки, яка допоможе всім і одразу, але є певні кроки, які допоможуть підготуватися до відпустки так, щоб ви могли насолоджуватися часом відпочинку зі спокійною душею.
1️⃣ Стратегічне мислення
Як би це дивно не звучало, але перше, що варто планувати, — це саме відпустку. Але є АЛЕ: ви повинні планувати, відштовхуючись від сезону в бізнесі, відсотку виконання своїх КПІ та відділу та відпустки членів команди, яким ви потенційно можете делегувати якісь свої обов’язки.
Так ви будете впевнені, що відпустку не скасують через наплив клієнтів, завдань та інших факторів. Обов’язково не менше ніж за 1 тиждень до відпустки проінформуйте колег, щоб вони заздалегідь закрили всі свої питання, також клієнтів, з якими ведете проєкти, а електронна пошта має бути поставлена на автоматичну відповідь та\і пересилку повідомлень.
Стратегічне мислення дає можливість передбачити можливі труднощі та підготувати команду до них завчасно.
2️⃣ Самоуправління
Побоювання залишити команду без контролю може бути пов’язане з різними факторами, як от внутрішнє бажання все контролювати, брак знань в делегуванні або молоді колеги, які ще не готові до самостійного плавання тощо. Однак проінструктована команда та попередньо прописані процеси можуть значно знизити цей страх. Проводьте навчальні тренінги для розвитку персоналу, описуйте процеси для вирішення типових ситуацій – це допоможе команді впоратися з рутинними завданнями та приймати рішення без вашої прямої участі.
3️⃣ Делегування
Процес делегування вимагає часу та зусиль, але він може значно полегшити роботу керівника не тільки в період відпустки, а й на постійній основі, підвищити ефективність команди й бізнесу в цілому. Освоївши цю навичку, ви ой як полегшите собі підготовку до відпусток на кілька років вперед. А ще ви «виростите» потенційних кандидатів до кадрового резерву, маючи яких в команді вам точно буде не страшно ходити у відпустки!
Детальніше про делегування ми вже розповідали тут.
В цілому підготовка до відпустки — це процес стресовий не тільки для керівників, а й для будь-якої людини. Проте грамотне планування та делегування можуть зробити цей період більш спокійним для вас та вашої команди, а відпочинок пройде максимально добре і без стресу 😌
А чому не варто ставитися до своєї команди як до сім’ї, розповіли у нашій статті.
Авторка:
Тетяна Міненко,
Бізнес-тренерка та консультантка DEVELOR UKRAINE
Теми
Future LeadershipГайд з управління гібридними командами
Завантажте безкоштовну електронну книгу, що допоможе вашій команді бути максимально ефективними
при змішаному форматі роботи.