Розмиті кордони між роботою та особистим життям, неспроможність ефективно управляти своїм часом — найпоширеніші причини вигорання у віддалених співробітників. Але, на щастя, існує техніка тайм-менеджменту, яка допоможе з відновленням втрачених кордонів та запобігатиме вигорянню.
Таймбоксинг — це проста техніка управління часом, яка може допомогти досягти максимум результатів, зберігаючи work-life balance.
Суть техніки проста: ви плануєте свої задачі (в тому числі й особисті) в календар та встановлюєте приблизні часові рамки на ту чи іншу діяльність. Таке планування допомагає правильно розставляти пріоритети, бути реалістичним щодо своєї завантаженості та в цілому полегшує дотримання щоденного розкладу.
Пам’ятайте: будь-який прогрес, навіть поступовий, — це прогрес.
Почніть із простого
Багатьом важко планувати час через непередбачуваний розклад, який залежить від багатьох факторів. Проте техніка таймбоксингу гнучка, а для досягнення результату досить робити кілька невеликих кроків щодня.
Спершу, розділіть справи на дві категорії:
— Реактивна робота — дзвінки, зустрічі, робоче листування тощо.
— Рефлективна робота — те, що можна робити лише в зосередженому стані: планування, стратегії, підготовка тексту, розумові завдання.
Не перевантажуйте свої робочі будні великою кількістю реактивної роботи. Оскільки це провокує відкладення важливої рефлективної роботи часто на позаробочий час, що може стати причиною перевтоми та вигоряння. Метод передбачає, що ми заздалегідь блокуємо час (будь-яку кількість) для рефлективної роботи, враховуючи зустрічі та попередні зобов’язання. Навіть якщо вдасться запланувати 15 хвилин, це хороший початок. Також рекомендуємо виділяти собі 1-2 дні на тиждень вільних від реактивної роботи.
Просто повідомте колег та близьких людей (або надайте доступ до свого календаря), що ви недоступні в заброньований час.
Не бійтесь керувати часом
Помилково стверджувати, що тайм-менеджмент не працює. Люди дозволяють іншим примушувати їх робити те, що вони не хочуть або не мають на це часу, тому що звикли, що ними хтось управляє.
Однак в такому разі вони не можуть приймати власні рішення щодо того, як краще розпоряджатися своїм часом. Вони можуть лише реагувати на вказівки інших.
Внаслідок цього вони відчувають страх, коли не зайняті, і заспокоюють себе, відволікаючись чим завгодно.
Плануйте розваги
Хто сказав, що в розкладі має бути лише робота?
Перевага таймбоксингу в тому, що його можна застосувати до будь-якої сфери життя.
Насправді в бронюванні часу для відпочинку є кілька плюсів:
- Це дає нам розуміння того, що скоро ми можемо відпочити та відновитися.
- Це знижує почуття провини, яке ми часто відчуваємо, коли байдикуємо.
- Це приносить додаткове задоволення від того, що ми робимо саме те, що запланували.
Почніть із простого та забронюйте час у вихідний день. Можливо, вам захочеться провести пару годин із сім’єю, прогулятися, почитати книжку чи пограти у відеоігри.
Вже незабаром ви відчуєте користь цього методу і вам захочеться практикувати його частіше.
Звучить спокусливо, чи не так?
Дійсно, звучить круто. Тому ділимось невеличкою інструкцією, як запровадити таймбоксинг у своє життя:
- Оберіть інструмент, який допоможе вам розподілити час. Ви можете планувати задачі у своєму google календарі або просто в календарі на смартфоні.
- Визначте завдання, які вам потрібно виконати (принаймні на день уперед). Оцініть необхідний час і термін виконання.
- Забронюйте час у своєму календарі з назвою завдання та тривалістю, ніби це зустріч. Якщо деякі завдання занадто довгі, розподіліть їх на менші блоки по кілька годин із перервами.
- Щоранку перевіряйте, чи всі години, які ви хочете присвятити роботі, заброньовані в календарі відповідними завданнями. Ви можете вести список справ або резерв із завданнями на вибір, коли у вас з’являється вільний час.
- Працюйте за своїм календарем без змін, доки не закінчиться час на певну задачку. Згодом ви можете оцінювати свої результати та вносити зміни на наступні дні. Секрет цього методу полягає в тому, щоб довіряти своєму початковому плану та уникати змін на ходу, наскільки це можливо. Якщо вам все-таки потрібно внести зміни, додайте їх безпосередньо в календар. Так ви можете оцінити, що ви зробили в кінці дня з того, що планували, а що у вас з’явилось не заплановано.
Пам’ятайте про дедлайни!, коли ви бронюєте час, щоб переконатися, що першочергові завдання виконані першими. Рекомендуємо вам також додати “викрадачів часу”, як-от підготовка до зустрічі або виконання роботи після зустрічі. Якщо у вас зустріч, додайте ці 15-хвилинні поля до та після, щоб встановити більш реалістичні часові рамки.
Таймбоксинг допоможе вам бути більш ефективними, а також більш уважними щодо того, як використовувати свій час. Практикуйтеся та із часом зможете використовувати цей метод для всіх сфер життя. Не тому, що потрібно, а тому, що вам цього хочеться.
Гайд з управління гібридними командами
Завантажте безкоштовну електронну книгу, що допоможе вашій команді бути максимально ефективними
при змішаному форматі роботи.