Закрити    

  DEVELOR UKRAINE
  Київ, Рейтарська, 21/13

  Показати усі контакти
  Зв'яжіться з нами    
  • Мислення та світогляд
  • Лідерство та менеджмент
  • Обслуговування клієнтів, продажі та переговори
  • Продуктивність та комунікація
  • Тімбілдинг та співпраця
  • Оцінка та діагностика
  • HR консалтинг та коучинг
  • Всі послуги
  Аудиторний тренінг

  Самомотивація

  Аудиторний тренінг

  Мислення зростання

  Аудиторний тренінг

  Лідерська сміливість

  Аудиторний тренінг

  Лідер кризових часів

  Аудиторний тренінг

  Лідерська хоробрість

  Індивідуальна діагностика

  Зворотний зв’язок 360°

  Аудиторний тренінг

  Управління змінами

  Індивідуальна діагностика

  Insights Discovery. Персональна ефективність

  Індивідуальна діагностика

  Центр Розвитку

  Індивідуальна діагностика

  Центр Оцінювання

  Індивідуальна діагностика

  Зворотний зв’язок 360°

  Знайдено в Послуги та рішення

  • Будь ласка, введіть принаймні 3 символи аби розпочати пошук рішень
  Переглянути всі послуги

  Знайдено в Ресурсах

  • Будь ласка, введіть принаймні 3 символи аби розпочати пошук матеріалів
  Перегляньте усі ресурси

  У 2024 рік ми увірвалися так стрімко, що ось вже й промайнув перший місяць. Можливо хтось має чіткий план, куди рухатися та чого досягати цього року, але голоси противників новорічних резолюцій лунають все гучніше…

  Воно й не дивно: детальне довгострокове планування як у робочому, так і в особистому житті поволі переходить з категорії «розкіш» у категорію «спогади».

  Навіть найбільш досконалі цілі розчиняються у непередбачуваних й критичних обставинах останніх років. Гнучкість та адаптивність перестали бути конкурентними перевагами. Та стали необхідними для добробуту як кожної окремої людини, так і для кожного бізнесу.

  Але цілі потрібні. Вони є рушійною силою моторчика життя й відображають наші справжні цінності. Цілі, які вдало сформульовано, служать нагадуванням про те, чому ми робимо те, що робимо, і вони ж є нашим кишеньковим компасом, який задає вектор руху на певний період часу. То як нам ефективно формулювати цілі у часи невизначеності? 

   

  Є декілька ідей щодо альтернативного бачення цілей:

   

  1️⃣ Не ціль, а віха

  Замість того, щоб встановлювати жорсткі довготривалі цілі, можна визначати віхи або адаптивні проміжні періоди. В цей час у вас буде переважати діяльність певного типу, а вашу увагу, час та енергію буде зосереджено навколо певної теми. Водночас це дасть вам можливість вчасно адаптуватися під нові обставини, які виникатимуть по ходу роботи..

  Наприклад:  Увесь березень дивитися фільми лише англійською мовою

  2️⃣ Не ціль, а навчальна задача

  Можна формулювати цілі навколо здобуття нових знань та навичок. У часи невизначеності фокус на професійному й особистісному розвитку може принести більше дивідендів, ніж гонитва за конкретним результатом. І так, досягнення навчальних задач також можна вимірювати, оцінювати і покращувати!

  Наприклад:  Навчитися готувати ризотто, не підглядаючи в рецепт

  3️⃣ Не план, а сценарій

  Коли досягнення конкретної цілі видається малоймовірним через багато перемінних факторів, можна продумати декілька сценаріїв, які різними шляхами призводять до бажаного. Це підготує вас до різних можливих варіантів розвитку подій й ви завжди зможете фокусуватися на тому сценарії, який найбільше відповідає вашій поточній ситуації.

  Наприклад:  Ваша кінцева ціль — отримати період повноцінного відпочинку у 2024. Можливі сценарії:

  1. Відпустка в горах
  2. Відпустка на дачі
  3. Відпустка вдома та щоденні виїзди у маленькі подорожі
  4. Чотири вихідних поспіль провести без інтернету

  Безумовно, всі чотири сценарії суттєво відрізняються, але тут важливий кінцевий результат. Якщо ви відчули, що насправді відпочили та набралися сил — цілі досягнуто!!

  4️⃣ Цілі зворотного зв’язку

  Окремим видом цілей може бути отримання регулярного зворотного зв’язку, який допомагає ніколи не зупинятися, що в свою чергу обов’язково призведе до позитивних змін у різних сферах життя. Нюанс полягає у тому, що він не з’являється з повітря, а є відгуком на ваші дії. Проте важливо розуміти, що зворотний зв’язок, як позитивний, так і той, що підсвічує зони розвитку — однаково важливі. До того ж дозволяє в реальному часі отримувати цінну інформацію, яка допомагає адаптуватися в моменти невизначеності.

  Наприклад:  Я хочу отримувати зворотний зв’язок, що я маю вигляд упевненої в собі людини.

  Якщо ви не будете діяти та звучати, як впевнена в собі людина, ви не отримаєте подібний зворотний зв’язок, а це означає, що, все таки отримавши його, ви автоматично посилюєте власну впевненість.

  5️⃣ Цілі безперервності

  У часи невизначеності є сенс змістити фокус з результату на процес. Замість того, щоб фокусуватися на кінцевому результаті у вигляді певної цілі, концентруйтеся на тому, щоби робити щодня хоча б один крок у її напрямку. Інколи цей крок буде зовсім крихітним, а в інші дні — величезним, але найголовніше — це постійність та послідовність цих кроків. 

  Наприклад:  У атлетів, які пробігають марафони, є такий різновид практики: протягом 42 днів вони кожен день пробігають по 1 кілометру.

  Ми звикли думати, що досягнення цілі й пов’язані із цим позитивні зміни — це прямий результат наших зусиль. Втім інколи — це побічний ефект від наших щоденних дій. Секрет у тому, щоб правильно підібрати ці дії. Як сказав Генрі Девід Торо: «Не так важливо, що ми отримаємо в результаті досягнення цілі, як те, ким ми стаємо у процесі її досягнення»..

  P.S. перетворити глобальні цілі на щоденні дії допоможе дерево цілей, а бути продутивним на роботі — теорія потоку.

  Авторка:

  Наташа Дмитренко,

  Бізнес-тренерка, консультантка DEVELOR UKRAINE 

  Гайд з управління гібридними командами

  Завантажте безкоштовну електронну книгу, що допоможе вашій команді бути максимально ефективними
  при змішаному форматі роботи.

   Супутні матеріали