У індустріальну еру 1950-х років, коли для масового виробництва була потрібна робоча сила, роботодавцям було важливо створити почуття причетності та лояльності серед працівників. Теорія про сім’ю спрацювала та люди навіть залишались на одній роботі все життя. Але в сучасному світі така метафора застаріла та небезпечна.
Сьогодні спроба керувати вашою компанією, як сім’єю – або навіть просто так казати, може мати негативні наслідки, тому що:
1️⃣ Ви повинні відпускати людей
Неминуче настає час, коли працівники звільняються за власним бажанням, а деколи вам самим доводиться їх звільняти. Якщо ви кажете людям, що вони ваша родина, а потім звільняєте їх, вони вважатимуть вас лицеміром – і матимуть рацію. Просто уявіть, як ваша мама вам каже: “Синку, вибач, але я більше не бачу перспективи в тому, щоб бути твоєю мамою. Дякую за все, але я маю йти далі й знайти собі нового сина”. Правда дивно?
2️⃣ Ви повинні встановити та використовувати стандарти ефективності
Щоб мотивувати та розвивати співробітників, ви повинні об’єктивно оцінювати ефективність співробітників відносно чітко встановлених показників вашої компанії. Це лідерська, а не батьківська поведінка.
3️⃣ Ваші співробітники не хочуть і не очікують, щоб атмосфера в компанії була сімейною
Вони розуміють, що робота не є постійною та хочуть зберігати work-life баланс. Вони очікують справедливого обміну цінностями зі своїми роботодавцями, якщо це підходить обом сторонам.
Якщо ми розглядаємо компанію, як сім’ю, часто створюється парадигма працівники — діти. А зараз співробітники не хочуть, щоб лідер вказував їм, що робити, або приймав рішення за них. Вони хочуть, щоб їм довіряли, вони мали повноваження та були залучені.
Професійна спортивна команда — хороша аналогія для бізнесу.
Успішні спортивні команди — це механізм, що ефективно працює, має чіткі цілі, структуру влади, детально розроблені плани й тактики, де довіра та стосунки між учасниками команди мають значення.
Більше на цю тему можете послухати у нашому подкасті зі старшою бізнес-тренеркою DEVELOR UKRAINE — Оксаною Юрик.
А якщо хочете побачити більше на практиці чому принцип «команда як сім’я» не працює, то представляємо вашій увазі наш кейс з PMI Moldova.
Гайд з управління гібридними командами
Завантажте безкоштовну електронну книгу, що допоможе вашій команді бути максимально ефективними
при змішаному форматі роботи.